Velká Bíteš

Aktuálně

25. 1. Mizející svět českého Banátu

banátČeské vesnice v rumunském Banátu si díky odlehlému a nepřístupnému usídlení uchovaly a zakonzervovaly tradiční českou kulturu, která v téměř nezměněné podobě vydržela až do počátku 21. století. Ale organizovaný turismus a vstup Rumunska do EU tuto jedinečnou perlu české živoucí historické kultury definitivně ničí. Chcete-li poznat, jak žili a hospodařili naši předci, neváhejte a rychle se vypravte do mizejících vesniček v rumunských horách, kde vás přivítá nejen stará čeština, ale i krásná příroda a přítulní psi, které ale většina turistů považuje za krvelačné bestie. Možná to ještě stihnete. O tom, jak vypadá Banát teď i o tom, jak vypadal dříve, i o historii osídlení se budeme povídat 25. ledna od 17 hodin v Městské knihovně Velká Bíteš.

18. 1. Ladakh – putování Malým Tibetem

img00005Roman Janusz a Městská knihovna Velká Bíteš
Vás srdečně zvou na multimediální projekci s názvem:
Ladakh – putování Malým Tibetem

18. ledna od 17 hodin
Poutavé vyprávění o himálajském království Ladakh představí fascinující zemi velehor, buddhismu a usměvavých lidí na severu Indie. Emotivní fotografie, autentická hudba, inspirativní zážitek. Malý Tibet – kraj usměvavých tváří... „Jullay Ladakh!"

Uzavření knihovny o Vánocích

cinnamon-stars-2991174 1920Městská knihovna Velká Bíteš informuje, že bude uzavřena pro veřejnost během vánočních svátků a to
od pátku 22. prosince do pondělí 1. ledna včetně.

Přejeme krásné a pohodové Vánoce a těšíme se na Vás v novém roce.

Hana Vokřínková a Jarmila Velebová

7. 12. Půjdem spolu do Betléma

393693 2562544140269_75652249_nSrdečně vás zveme na besedu s vánočním tématem. Přijďte ve čtvrtek 7. prosince od 17 hodin a svátečně se naladíte a něco zajímavého se dozvíte na besedě nového hosta Dany Šimkové na téma koledy. Během poslechu a zpěvu koled vám Dana Šimková přiblíží historii jejich vzniku, církevní dějiny od narození Ježíška po současnost a vánoční tradice. Celá přednáška se nese ve veselé a přátelské atmosféře, takže se hlavně i dobře pobavíte.

Číst více...

28. 11. JAR, Namibie, Botswana a Zimbabwe

Letošní podzimní přednášku manželů Márových si městské muzeum a městská knihovna pro zájemce připravili na úterý 28. listopadu od 17 hodin ve Velkém výstavním sále muzea na Masarykově náměstí 5.
Nejdobrodružnější expedicí rodiny Márových se stala výprava do čtyř států v jižní části Afriky: JAR, Namibie, Botswany a Zimbabwe.

Číst více...

7. 11. Patagonie a Antarktida - vítr a led

819813934-GEO 2590Přednáška manželů Vackových proběhne ve Velkém Výstavním sále muzea v úterý 7. listopadu od 17 hodin. Srdečně vás zvou Městská knihovna a Městské muzeum ve Velké Bíteši, pořadatelé akce.

Příběh Moniky a Jirky Vackových z jejich osmi a půl měsíční „cykloexpedice" po Jižní Americe, během níž ujeli z kolumbijské Bogoty do brazilského Ria 14 224 km. Tentokrát Vás „zavezou" do nádherné, ale občas drsné Patagonie a poplujeme s nimi na unikátní ledový kontinent Antarktidu.

Číst více...

16. 11. Příběh bílého indiána a tajemství peruánských talismanů

Městská knihovna Velká Bíteš vás srdečně zve na zajímavou besedu „Cestou za poznáním". Přijďte si poslechnout příběh bílého indiána. Tento podvečer bude pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco málo o tom, jak najít své poslání, jak se vyrovnat s nemocí, či jakými cestami překonávat strach a jak najít znovu radost nebo jak najít vhodného partnera pro život. Čtvrteční besedu povede učitel, terapeut, průvodce a cestovatel Áron Aronson. Těšíme se na setkání ve čtvrtek 16. listopadu od 17 hodin.

Module services

Kalendář akcí

Anketa

Rád bych v knihovně navštěvoval, zajímají mě tato témata

Cestopisné besedy - 14.3%
Přednášky o historii - 19%
Seberozvoj, motivační přednášky - 0%
Zdraví a životní styl - 28.6%
Partnerské vztahy, výchova dětí - 0%
Tvořivé dílny - 4.8%
Podvečery s deskovými hrami - 4.8%
Kytarovky a muzicírování - 9.5%
Autorská čtení, setkání se spisovateli - 19%

Celkový počet hlasů: 21
Hlasovaní bylo ukončeno 30. 6. 2017

Zasílání novinek z knihovny

Jako registrovaný čtenář máte přístup k informacím z naší knihovny. Novinky Vám budeme zasílat přímo na Váš e-mail :)

Partněři

Partneři webu

Kraj Vysočina Velká Bíteš Portál veřejné správy České republiky
Nahoru